O bibliotece

Burkat 40, 13-200 Działdowo

tel. 23 – 697-25-43

email: biblioteka@gminadzialdowo.pl

Gminna Biblioteka Publiczna w Burkacie jest instytucją kultury działającą w obrębie sieci bibliotecznej. Organizatorem biblioteki jest Gmina Działdowo. Obecnie w jej skład wchodzą:

Biblioteka główna – GBP Burkat

Filie biblioteczne: Gnojno, Kisiny, Kurki, Petrykozy, Ruszkowo, Turza Wielka i Uzdowo. Filie połączone są ze świetlicami wiejskimi. Czynne od wtorku do soboty w godzinach 12-20.

Gminna Biblioteka Publiczna w Burkacie czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18.

Zarówno w bibliotece głównej, jak i w filiach bibliotecznych znajdują się stanowiska komputerowe z dostępem do internetu, z którego nieodpłatnie mogą korzystać mieszkańcy. Ponadto w bibliotekach znajdują się konsole do gier, urządzenia wielofunkcyjne i inne akcesoria udostępniane użytkownikom biblioteki.

Stan księgozbioru w bibliotekach na koniec 2017 roku wynosił ponad 30.000 książek i co roku jest uzupełniany w nowe egzemplarze.

Kierownikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Burkacie jest Aleksandra Kowalska.

Obecnie w bibliotece w Burkacie pracuje Anna Świderska oraz Katarzyna Stachowiak.